Rahman ALTIN


Rahman Altın

Besteci, Söz Yazarı ve Yapımcı

Rahman Altın, 28 Aralık 1971’ de Ankara’ da doğdu. Los Angeles ve İstanbul’da bulunan ödüllü bir Film, TV ve Besteci, Söz Yazarı ve Yapımcıdır.

Rahman, TV Tanıtım Kampanyaları, Fragmanlar, Reklamlar, TV ve İnternet Tanıtımları üzerinde çalan bir bestecidir.

NBC / Universal, Universal Animation, Warner Brothers, Lucas Film Ltd., HBO, DreamWorks, Sony Pictures, Acti-Vision, Bölüm 9 Eğlence, Uzaktan Kumanda, Ignition LA ve Statik Müzik.

Projeler

ZAFARI, Kara Şövalye Yükseliyor , Demir Adam 3, Çelik Adam , RIPD, İnanılmaz Örümcek Adam (2012) , Yeşil Fener, Yıldız Savaşları (Blu-Ray ilk çıkışı) , Canavarlar Uzaylılara Karşı (VG), Bucketz (VG) , Tom Hanks’ın mini dizisi “Pasifik” ve HBO’nun “Özel İlişki”.

Film skorlarına ek olarak, Altin ayrıca 2.000’in üzerinde reklam için de beste yapmıştır. Markalar şunları içerir:

Mercedes Benz , Coca Cola , Honda, Ikea , HSBC, Kellogg’lar , Cadbury, Ford , DANONE, Hyundai , Johnnie Walker, Pepsi , Vodafone, Coldwell Banker , Allianz, BP , Peugeot, Bridgestone , Türk Hava Yolları, Aviva , Knorr, Bosch , Fiat ve Google ,

kendi ülkesinde sayısız yerli markaya ek olarak.

Dünyanın en büyük ve en prestijli reklam ajanslarıyla çalıştı:

Ogilvy & Mather , Young & Rubicam, McCann Erickson , Leo Burnett, D’ARCY , BBDO, Euro RSCG , LOWE, DDB , Thompson, HARİTA , RPM, Dünya Çapında Gri , Saatchi & Saatchi ve TBWA .

Rahman ayrıca 120’den fazla pistten oluşan Los Angeles’ta kapsamlı bir Fragman ve Ticari Müzik Kataloğu hazırladı ve üretti.

Aynı zamanda Bale, Modern Dans, Tiyatro ve Gösteriler için besteleyen bir Opera Şarkıcısıdır. Türkiye’de toplam 7 yıl birlikte oynayan Türk Devlet Opera ve Balesi ile en modern modern dans prodüksiyonlarından ikisini besteledi.

Daha sonra 2003, 2004 ve 2006’daki New York Moda Haftası, 2010 ve 2011’deki İstanbul Moda Haftası sırasında en büyük moda şovlarından bazılarını besteledi.

Rahman, Johnnie Walker’ın başarılı dizi reklamların “ küresel” “Yürümeye Devam Et” inin yüzü olarak seçildi .

Film, TV ve reklam müzik ödülleri için birçok uluslararası jüride görev aldı.

Yoğun uluslararası kariyerinden rahatlamak için Rahman, tüm zamanların en sevdiği film dizisi “Star Wars” dan derler. Bugüne kadar dünyanın en büyük ikinci Star Wars koleksiyonuna sahiptir.

Copyrights © 2020 All Rights Reserved by HiggsArt